پشتیبانی آکو

09124837740

مقالات

تهویه مطبوع هوشمند

مقالات شرکت آکو

تهویه مطبوع هوشمند

استفاده از سیستم های کنترل تهویه مطبوع هوشمند در ساختمان های هوشمند، علاوه بر امکان کنترل دستی و یا هوشمند(برنامه ریزی شده)دمای محیط و ارائه ی گزارش از دمای نقاط مختلف ساختمان، این امکان را فراهم می سازد تا در زمانیکه پنجره ها به اشتباه باز مانده اند و سبب اتلاف انرژی می گردند با اعلام هشدار های لازم شما را از این امر مطلع می کند.

جالب است که بدانید با کمک سیستم کنترل هوشمند دما شما می توانید مدتی قبل از ورود به ساختمان از طریق اینترنت و یا با ارسال پیامک سیستم تهویه را فعال نمایید تا در هنگام ورود دمای محیط مطابق با سلیقه شما تنظیم شده باشد.

از قابلیت های دیگر سیستم کنترل هوشمند دما استفاده از دمای بیرون برای تنظیم دمای داخل اتاق می باشد که با کشیدن پرده ها میسر می گردد و در کاهش مصرف انرژی بسیار مفید و سودمند می باشد.

تهویه مطبوع هوشمند
تهویه هوشمند

گرمایش و سرمایش ساختمان با وجود اینکه باعث تولید هوای مطبوع اند، بعنوان عمده ترین مصرف کنندگان انرژی در ساختمان مطرح می شوند.

این سیستم دارای کنترل دستی و یا هوشمند می باشد که دمای محیط و گزارش از نقاط مختلف ساختمان و هشدارهایی برای باز ماندن پنجره ها را ارائه می دهد که سبب کاهش  اتلاف انرژی می شود.

در سرمایش یا گرمایش هوشمند علاوه بر اینکه با قرار دادن ترموستات در مناطق مختلف ساختمان بصورت نقطه ای و اتوماتیک فرآیند کنترل دما را خواهیم  داشت، میتوان از راه دور دمای مناسبی برای حیوانات خانگی فراهم کرد یا اینکه قبل از ورود به محل دمای مناسب را ایجاد نمود با این سیستم قادر خواهید بود که سیستم سرمایش و گرمایش را بادیگر ادوات هوشمند در یک شبکه قرار دهید و یک سناریوی مشترک برای آنها بنویسید مثلا در صورتی که آفتاب تابستان در حال تابیدن به داخل خانه بود و دستگاه دائما در حال خنک کردنف برای بهینه سازی مصرف انرژی پرده ها بسته شوند تا هم در مصرف انژی صرفه جویی شود و هم استهلاک دستگاه کمتر،بنابراین  بسیاری از این دست اتوماتیک سازی  و سناریو نویسی ها را در کمترین زمان در یک خانه هوشمند میتوان اجرایی نمود.

 

این سیستم نقش مهم تنظیم دما و رطوبت محیط ساختمان را برعهده دارد.در این سیستم کنترل سرمایش و گرمایش بصورت دستی و یا خودکار (طبق برنامه ریزی زمانی داده شده از راه دور ) و همچنین برمبنای حضور و یا عدم حضور شخص در اتاق صورت میگیرد.

در این سیستم می توان از کولر  آبی، شومینه های برقی و گازی، فن کوئل ها، داکت اسپیلت، VRF , اسپیلت  و … را کنترل هوشمند نمود.

    • کنترل دما
    • داکت اسپیلت
    • اسپیلت
    • شومینه برقی
    • فنکویل
    • کولر آبی/گازی
    • گرمایش از کف
    • پکیج
    • موتورخانه

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لوگو اسنپ پی

الان از خانه هوشمند آکو خرید کن، بعدا پرداخت کن

حساب کاربری من